Warsztat pisarstwa akademickiego w języku angielskim dla badaczy w dziedzinie nauk społecznych i humanistycznych

25.09.2024
Data: 24 - 25.10.2024
Miejsce wydarzenia: Uniwersyteckie Centrum Kultury
Przejdź do kalendarza Zapisz w kalendarzu Zapisz w kalendarzu Google pokaż na mapie

Wydział Nauk o Edukacji, Wydział Socjologii, Prawnicze Centrum Badań nad Edukacją Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku oraz Komisja ds. wspierania rozwoju młodych badaczy i badaczek Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN serdecznie zapraszają doktorantki i doktorantów oraz nauczycielki i nauczycieli akademickich w dziedzinie nauk społecznych i humanistycznych do udziału w 12-godzinnym, certyfikowanym warsztacie pisarstwa akademickiego w języku angielskim pt. „Unlocking academic writing with Aileen”.

Spotkanie poprowadzi redaktor Aileen MacKay.

Warsztat zostanie zrealizowany w dniach 24-25 października 2024 r. w Uniwersyteckim Centrum Kultury Uniwersytetu w Białymstoku (ul. Konstantego Ciołkowskiego 1M).

W programie m.in. konstrukcja poszczególnych części tekstu naukowego, struktura, stylistyka i leksyka wypowiedzi w tekście naukowym, rejestr przydatnych (powszechnie używanych) zwrotów, cytowanie i parafrazowanie,  demaskowanie banałów, formułowanie własnych sądów/polemika z sądami innych autorek/autorów, praca nad własnymi tekstami naukowymi oraz indywidualne konsultacje.

Zgłoszenia przyjmowane są do 11 października 2024 r. przy pomocy formularza.