Szkolenie biblioteczne skierowane do Studentów 1 lat studiów

12.10.2022

Zapraszamy studentów I lat studiów Wydziału Nauk o Edukacji do wzięcia udziału w szkoleniu bibliotecznym, które odbędzie się w dniu 14 października 2022 w Bibliotece Uniwersyteckiej, Kampus UwB, ul. Ciołkowskiego 1R, 1piętro, sala 1.12.
Prosimy o dokonanie rejestracji poprzez USOS-web do jednej z trzech grup:

I grupa: szkolenie w godz. 09.00 - 10.00
II grupa: szkolenie w godz. 10.00 - 11.00
III grupa: szkolenie w godz. 11.00 - 12.00

Szkolenie biblioteczne ma za zadanie przygotować studentów I roku do samodzielnego oraz aktywnego korzystania ze zbiorów i usług oferowanych przez Bibliotekę Uniwersytecką im. Jerzego Giedroycia w Białymstoku.
Zakres szkolenia obejmuje następujące zagadnienia:

• organizacja i funkcjonowanie systemu biblioteczno-informacyjnego;
  • strona WWW Biblioteki Uniwersyteckiej jako podstawowe źródło informacji o Bibliotece i jej zasobach;
  • rodzaje i charakterystyka zbiorów bibliotecznych oraz zasady ich rozmieszczenia w czytelniach i innych pomieszczeniach magazynowych;
  • korzystanie z katalogu komputerowego (przeszukiwanie katalogu, zamawianie, rezerwacja i prolongata książek, sprawdzanie swojego konta użytkownika);
  • podstawowe zasady korzystania ze zbiorów i usług biblioteki (regulaminy, godziny otwarcia poszczególnych agend, sposoby udostępniania zbiorów, zasady korzystania z dostępnych komputerów i narzędzi reprograficznych).

Udział w szkoleniu jest nieobowiązkowy.