Nowy wydawca czasopisma Resocjalizacja Polska (Polish Journal of Social Rehabilitation)

16.10.2024

Z radością informujemy, że Wydawnictwo Uniwersytetu w Białymstoku wkrótce stanie się nowym wydawcą czasopisma naukowego Resocjalizacja Polska (Polish Journal of Social Rehabilitation). Siedziba redakcji będzie mieścić się na Wydziale Nauk o Edukacji.

Resocjalizacja Polska (Polish Journal of Social Rehabilitation) to czasopismo naukowe o charakterze półrocznym, poświęcone problematyce resocjalizacji i profilaktyki społecznej. Od 2010 roku pełni rolę ważnego forum wymiany wiedzy między badaczami i praktykami, obejmując zarówno aspekty teoretyczne, jak i aplikacyjne. Publikuje prace związane z resocjalizacją instytucjonalną oraz pozainstytucjonalną, a także inne zagadnienia z zakresu nauk społecznych.

Czasopismo jest wydawane w modelu Open Access i ukazuje się w wersji dwujęzycznej – polskiej i angielskiej, co od 2014 roku znacząco zwiększyło jego międzynarodowy zasięg. Resocjalizacja Polska jest indeksowana w renomowanych bazach, takich jak CEJSH, DOAJ, Index Copernicus oraz EBSCO.

Czasopismo jest skierowane do szerokiego grona odbiorców, w tym naukowców, doktorantów i praktyków z dziedziny pedagogiki resocjalizacyjnej i innych pokrewnych dyscyplin. Szczególnie promuje prace młodych naukowców, wspierając rozwój kariery akademickiej w tym obszarze​.

Zachęcamy do aktywnego udziału w tworzeniu czasopisma oraz współpracy z redakcją.

Strona internetowa czasopisma