08.10.2024
3 października 2024 roku odbyła się Inauguracja roku akademickiego 2024/2025 na Wydziale Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 11:30, gromadząc liczne grono gości, nauczycieli akademickich, studentów i doktorantów.
Dziekan Wydziału Nauk o Edukacji, dr hab. Alicja Korzeniecka-Bondar, prof. UwB serdecznie przywitała wszystkich zebranych, dziękując za udział w tym ważnym wydarzeniu.
Następnie głos zabrał JM Rektor Uniwersytetu w Białymstoku, prof. dr hab. Mariusz Popławski. W swoim wystąpieniu pogratulował nowym studentom wyboru uczelni, zachęcał do aktywnego udziału w życiu akademickim oraz korzystania z możliwości jakie oferuje Wydział Nauk o Edukacji.
W dalszej części, dr hab. Krzysztof Sawicki, prof. UwB Prodziekan ds. Studenckich i Kształcenia oraz dr Agata Butarewicz-Głowacka Prodziekan ds. Promocji i Współpracy ze Środowiskiem wręczyli dyplomy i nagrody najlepszym absolwentom Wydziału Nauk o Edukacji, studentom z najwyższymi wynikami w nauce w minionym roku akademickim oraz studentom I roku, którzy uzyskali najwyższe wyniki w postępowaniu rekrutacyjnym.
Następnie Dziekan Wydziału dr hab. Alicja Korzeniecka-Bondar, prof. UwB wręczyła pracownikom Wydziału Nauk o Edukacji wyróżnienia za działalność naukową, dydaktyczną i organizacyjną w roku akademickim 2023/2024.
Otrzymali je:
  • prof. dr hab. Wioleta Danilewicz za działalność naukową,
  • dr Łukasz Kalisz za działalność organizacyjną,
  • mgr szt. Agnieszka Panas za działalność dydaktyczną.
W dalszej kolejności odbyła się immatrykulacja studentów I roku, którą poprowadził dr hab. Krzysztof Sawicki, prof. UwB.
Następnie głos zabrała Przewodnicząca Rady Samorządu Studenckiego Wydziału Nauk o Edukacji Julia Kamińska, która podkreśliła znaczenie zaangażowania studentów na rzecz budowania wspólnoty akademickiej.
Wykład okolicznościowy wygłosił także absolwent naszego Wydziału Biskup Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w Paryżu dr Tomasz Dariusz Mames.
Następnie odbył się wykład inauguracyjny Dziekana Wydziału Pedagogicznego UW prof. Rafała Godonia O potrzebie rzeczowości. Rozmowa w uniwersyteckiej edukacji pedagogów.
Na zakończenie odbył się koncert Chóru Akademickiego Uniwersytetu w Białymstoku pod dyrekcją Agnieszki Panas, który uświetnił całą uroczystość.
(zdjęcia: Patryk Sienicki)