dr hab. Marta Kowalczuk-Walędziak, prof. UwB wzięła udział w trzydniowej konferencji nt. "Standardy jakości Erasmusa w praktyce szkolnej"

18.09.2024

Prodziekan ds. nauki i umiędzynarodowienia - dr hab. Marta Kowalczuk-Walędziak, prof. UwB - na zaproszenie Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji oraz Narodowej Agencji Programu Erasmus plus wzięła udział w trzydniowej konferencji nt. "Standardy jakości Erasmusa w praktyce szkolnej", która odbyła się w dniach 15-17 września 2024 roku w Zakopanem. Pani Profesor wygłosiła dwa wykłady plenarne: "Strategia na rzecz rozwoju mobilności EUROPE ON THE MOVE. Założenia i wyzwania" oraz "Uznawalność efektów kształcenia uczniów szkół ponadpodstawowych w toku mobilności edukacyjnych – rozwiązania w Polsce na tle rozwiązań europejskich".

W konferencji wzięło udział ponad 150 nauczycieli, dyrektorów, przedstawicieli władz samorządowych i kuratoriów oświaty z całej Polski, zainteresowanych rozwijaniem procesu umiędzynarodowienia szkół średnich i mobilności edukacyjnych w ramach programu Erasmus plus.