Logowanie do konta Office w przeglądarce internetowej

07.02.2023

Przejdź do strony Office i wybierz Zaloguj się. Podaj adres mailowy z końcówką @pracownik.uwb.edu.pl (Jeśli nie jesteś pewien adresu, podaj adres z końcówką @uwb.edu.pl - również zadziała).

Zostaniesz przekierowany do Central Authentication Service (CASUSOS - w skrócie strona, przez którą logujemy się m.in. do USOSweb i właśnie te dane tam podajemy. Loginem jest nasz uczelniany adres mailowy (@pracownik.uwb.edu.pl) i hasło.

W przypadku studentów, adresem mailowym do logowania będzie [inicjał imienia][inicjał nazwiska][nr indeksu]@student.uwb.edu.pl. Poniżej przykład:

Student nazywający się Jan Kowalski o nr indeksu 12345 posiada adres jk12345@student.uwb.edu.pl

Jeżeli podamy poprawne dane, zostanie zalogowani. W tym momencie musimy zdecydować, czy przeglądarka ma nas zapamiętać i nie prosić o logowanie przy następnym razie.

• Ze względów bezpieczeństwa nie jest to polecane. Jeśli z komputera korzystają różni użytkownicy - wybierzmy Nie. Oznacza to, że za każdym razem należy powtarzać proces logowania.
  • Jeśli jesteśmy jedynymi użytkownikami komputera, świadomie możemy zdecydować się na zapamiętanie logowania i nacisnąć Tak. Oznacza to, że strona nas zapamięta i będziemy stale zalogowani.

Jeśli chcemy się wylogować, należy w prawym, górnym rogu nacisnąć na miniaturkę naszego konta i wybrać opcję Wyloguj się. Należy pamiętać, aby po wylogowania zapomnieć konto (jeśli po wylogowaniu jest widoczna ta opcja) - inaczej, będzie można się zalogować ponownie bez podawania hasła.

Autor: Tomasz Krynicki, Wydział Nauk o Edukacji UwB, ostatnia aktualizacja 23.11.2023 r.