IX Ogólnopolska Konferencja Naukowa DZIECKO W HISTORII – MIĘDZY GODNOŚCIĄ A ZNIEWOLENIEM. Wychowanie od Bolesława Chrobrego do współczesności

16.10.2024

Katedra Historii i Teorii Wychowania Wydziału Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku w dniach 21–22 października 2024 roku zaprasza na IX Ogólnopolską Konferencję Naukową z cyklu DZIECKO W HISTORII.

Organizowane w przededniu zbliżającego się jubileuszu tysiąclecia koronacji pierwszego króla Polski pod hasłem „Między godnością a zniewoleniem. Wychowanie od Bolesława Chrobrego do współczesności” wydarzenie to inspirujące forum wymiany myśli pedagogicznej, które zgromadzi grono wybitnych, polskich i zagranicznych, specjalistów w dziedzinie historii edukacji i wychowania oraz pozwoli na omówienie kluczowych zagadnień dotyczących dobrostanu i praw dziecka w obliczu przemian społeczno-kulturowych w Polsce i na świecie. Uczestnicy, toczących się w językach polskim i angielskim obrad, koncentrować się będą tym razem wokół refleksji nad zagadnieniem godności osobowej, osobowościowej i osobistej dziecka w sytuacji zniewolenia na przestrzeni dziejów.

Partnerem Konferencji jest Województwo Podlaskie oraz Miasto Białystok. Patronat honorowy nad Konferencją objęli: Marszałek Województwa Podlaskiego – Pan Łukasz Prokorym, Prezydent Miasta Białegostoku – Prof. UwB dr hab. Tadeusz Truskolaski, Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu w Białymstoku – Prof. dr hab. Mariusz Popławski i Prezes Towarzystwa Historii Edukacji – Prof. UKEN dr hab. Katarzyna Dormus. Współorganizatorem konferencji jest Akademickie Koło Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy Uniwersytecie w Białymstoku, zaś sponsorami Parlament Studencki UwB oraz Kramstok.

Wszystkie szczegóły dotyczące Konferencji znajdują się na stronie