Spotkanie z Wielkopolskim i Lubuskim Kuratorem Oświaty

24.04.2024

22 kwietnia 2024 r., w Poznaniu, odbyło się spotkanie z udziałem dr hab. Marty Kowalczuk-Walędziak, prof. UwB, Prodziekan ds. współpracy międzynarodowej Wydziału Nauk o Edukacji, zorganizowane przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty dra Igora Bykowskiego oraz Lubuskiego Kuratora Oświaty Mariusza Biniewskiego, dotyczące rozwiązań prawnych związanych z umiędzynarodowieniem szkół ponadpodstawowych. Podczas spotkania został opracowany harmonogram działań, mających na celu podjęcie skutecznej akcji informacyjnej wśród dyrektorów szkół, jak również zainicjowanie dyskusji nad wdrożeniem kompleksowych rozwiązań systemowych, umożliwiających uczniom z kraju i świata edukację w wymiarze międzynarodowym (w tym utworzenie Krajowego Obserwatorium Mobilności). Pani Prodziekan, wspólnie z Dorotą Kuipers - Dyrektor krajową Stowarzyszenia AFS Polska Programy Międzykulturowe oraz Jackiem Kaczorem - Dyrektorem I Liceum Ogólnokształcącego im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie, zaprezentowała efekty działań wypracowane w ramach międzynarodowego projektu ETAR (Empowering Teachers for Automatic Recognition). W spotkaniu uczestniczyli również wicekuratorzy oświaty: Pan Wojciech Szulc i Pani Izabela Liebert-Jędroszkowiak, Pani Elżbieta Rostkowska p.o. Dyrektor Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wielkopolskim oraz Pani Bogusława Wiśniewska - Konsultant ds. edukacji europejskiej i projektów dla edukacji w WOM.