Poczta UwB Facebook
 

Droga Studentko! Drogi Studencie! Dołącz do Akademii Śpiewu Chóralnego. To ogólnouczelniany przedmiot w formie warsztatów, dzięki któremu można zdobyć punkty ECTS.

Chór Uniwersytetu w Białymstoku to zajęcia dodatkowe skierowane do wszystkich studentów UwB. Dzięki nim można poznać wspaniałych ludzi, przeżyć wiele niezapomnianych chwil i zwiedzić cudowne miejsca. Do Akademii mogą zgłosić się nawet te osoby, które nigdy wcześniej nie śpiewały. Warto przyjść i dać się usłyszeć!

Chętnych już teraz zapraszamy na test predyspozycji muzycznych, który odbędzie  się w dwóch terminach: 27 września (poniedziałek) w godzinach 10-13 oraz 28 września (wtorek) w godzinach 11-13 na Wydziale Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku (ul. Świerkowa 20).

Jak można się zgłosić? Wysyłając maila na adres chor@uwb.edu.pl, pisząc na nasz fanpage na facebooku (www.facebook.com/ChorUwB) albo dzwoniąc pod numer 607-527-626 lub 694-346-907.
Kto chce dowiedzieć się więcej warto odwiedzić stronę chor.uwb.edu.pl/dajsieuslyszec. Tam znajdują się wszystkie potrzebne informacje!

Czekamy na Ciebie!
Chór Akademicki Uniwersytetu w Białymstoku

Czytaj dalej...

Wystawa Wieża Bab² podejmuje tematykę kobiecej egzystencji, jej społecznych, kulturowych i mentalnych uwikłań. Do jej stworzenia zostały zaproszone wyłącznie artystki. Aktywność kobiet w sferze publicznej jest znacząca i bardzo potrzebna. Wieża Bab², podobnie jak jej pierwowzór sprzed 35 lat, odbędzie się w otwartej formule, w wielości i różnorodności wypowiedzi języka sztuki wizualnej - odnosząc się do tu i teraz, do czasu obecnego, osobistego, uniwersalnego i wyrażanego przez wybrane twórczynie w różnorakich mediach i dyscyplinach artystycznych.

Otwarcie wystawy (czynnej do 05.11.2021): piątek / 10.09.2021 / godz. 18.00

Kuratorka wystawy organizowanej w Galerii Białej, Centrum Kultury w Lublinie jest Anna Nawrot
Więcej:
http://ck.lublin.pl/wydarzenie/wieza-bab%C2%B2-wystawa-zbiorowa/

Czytaj dalej...

Z radością informujemy, iż ukazała się książka autorstwa Agaty Butarewicz-Głowackiej pt. Mentoring jako metoda wsparcia społecznego. Studium teoretyczno-empiryczne. Niniejsza publikacja podejmuje problematykę mentoringu jako metody wsparcia społecznego. W książce podjęto próbę diagnozy działań opartych na mentoringu społecznym w Polsce, realizowanych w ramach programu Starszy Brat Starsza Siostra, z zastosowaniem strategii badań ilościowo-jakościowych. Praca pogłębia wiedzę naukową z zakresu pedagogicznych efektów działalności mentoringowej w środowisku lokalnym. Książka ta adresowana jest do wszystkich osób zaangażowanych w realizację mentoringu społecznego: mentorów, podopiecznych, koordynatorów wolontariatu i mentoringu, przedstawicieli organizacji zainteresowanych wdrożeniem mentoringu, badaczy zajmujących się tą problematyką, a także profesjonalistów podejmujących działania w systemie edukacji i pomocy społecznej oraz nauczycieli, studentów pedagogiki czy pracy socjalnej.

Czytaj dalej...

SDNS UwB serdecznie zaprasza na spotkanie online w sprawie zasad i trybu rekrutacji do szkół doktorskich w roku akademickim 2021/2022.

Spotkanie odbędzie się 25.06.2021 r. o godz. 17.00 za pośrednictwem platformy Blackbord.

Obowiązuje rejestracja na spotkanie pod adresem: 

szkoladoktorska.ns@uwb.edu.pl

Czytaj dalej...

W dniu 11 czerwca 2021 r. w godzinach 10:00-14:00 odbędzie się druga debata online z cyklu: „Resocjalizacja w czasach pandemii" poświęcona funkcjonowaniu zakładów poprawczych. Organizatorem debaty jest Sekcja Pedagogiki Resocjalizacyjnej KNP PAN (w tym nasi pracownicy: prof. dr hab. Marek Konopczyński i dr hab. Krzysztof Sawicki, prof. UwB).
Link do rejestracji: Zapisy pod linkiem

Komunikat

Czytaj dalej...

Zapraszamy na IV spotkanie z cyklu "Jakość działalności naukowej pracowników Wydziału Nauk o Edukacji" nt. Jak rozwijać własne myślenie projektowe i aplikować  o granty naukowe?

Termin: piątek 11 czerwca 2021 r., godz. 10.15 - 11.45 na platformie zoom

Spotkanie poprowadzi: dr hab. Urszula Wróblewska, prof. UwB

Czytaj dalej...

Komisja ds. Rozwoju Młodych Naukowców Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN oraz Parezja. Czasopismo Forum Młodych Pedagogów przy Komitecie Nauk Pedagogicznych PAN serdecznie zapraszają na Seminarium Naukowe (on-line) pt. PEDAGOGIE AMATORSKIEGO RUCHU ARTYSTYCZNEGO, 31 maja 2021, godz. 17.00 – 20.00.

W trakcie seminarium odbędzie się dyskusja panelowa poświęcona pedagogiom amatorskiego ruchu artystycznego. Paneliści – praktycy i badacze – rozmawiać będą o dylematach, wyzwaniach i możliwościach amatorskiego ruchu artystycznego w Polsce. Cele seminarium: 1) rekonstrukcja korzeni amatorskiego ruchu artystycznego w ideach pedagogicznych; 2) rozpoznanie współczesnych wyzwań i dylematów płynących dla praktyków i badaczy amatorskiego ruchu artystycznego; 3) ukazanie formacyjnego i sensotwórczego potencjału amatorskiego ruchu artystycznego.

Program

Czytaj dalej...

Z radością informujemy, iż ukazała się książka autorstwa Katarzyny Nadachewicz i Małgorzaty Bilewicz pt. „Nauczyciel wczesnej edukacji wobec wyzwań pedagogiki inkluzyjnej”. Niniejsza publikacja podejmuje problemy związane z szeroko pojętym nurtem edukacji włączającej. Praca pogłębia wiedzę naukową z zakresu funkcjonowania nauczycieli wczesnej edukacji w środowisku inkluzyjnym szkoły. Przedstawia z jednej strony oczekiwania rodziców w stosunku do nauczyciela, a z drugiej opinie nauczycieli na temat wyzwań w codziennej pracy z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Książka adresowana jest szczególnie do nauczycieli oraz osób zainteresowanych procesem wyrównywania szans edukacyjnych wszystkich uczniów.

Czytaj dalej...

Na podstawie § 12 ust. 3 regulaminu studiów rektor Uniwersytetu w Białymstoku prof. dr hab. Robert W. Ciborowski ogłasza, iż na wniosek Parlamentu Studenckiego Uniwersytetu w Białymstoku dzień 4 czerwca 2021 r. będzie dniem rektorskim.

Dzień Rektorski nie dotyczy studentów Filii Uniwersytetu w Białymstoku w Wilnie, Wydziału Ekonomiczno-Informatycznego.

Czytaj dalej...

Serdecznie zapraszamy do udziału w międzynarodowym webinarium nt. 'Building interconnected teaching for an interconnected world', współorganizowanym przez Wydział Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku, Wydział Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu w Sarajewie. Webinarium odbędzie się 1 czerwca 2021 roku, w godz. 12:00 - 13:30 na platformie Zoom. Celem webinarium jest dyskusja i wymiana polsko-bośniackich doświadczeń w zakresie kształcenia uczniów do rozumienia procesów zachodzących w globalizującym się świecie i funkcjonowania w wieloetnicznych, wielokulturowych i multijęzycznych społeczeństwach. 

Webinarium jest certyfikowane, język spotkania - angielski. Zgłoszenie chęci uczestnictwa via email: noe.international@uwb.edu.pl (imię i nazwisko, afiliacja) do dnia 28 maja 2021 do godz. 15:00. Link do spotkania zostanie przekazany osobom zainteresowanym 31 maja 2021.

Czytaj dalej...
Strona:     1  2  3  4  5  >  >>