Poczta UwB Facebook
 

Zaproszenie pdf na Wykład otwarty Pana Profesora Lecha Witkowskiego - 'Wybuchowe idee dla pedagogiki i edukacji (kilka przykładów z moich książek)'W ramach realizacji projektu Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego „Wykłady otwarte wybitnych Profesorów” 01 czerwca 2021 roku o godzinie 10:00 odbędzie się siódme spotkanie z tego cyklu. Wykład pod tytułem „Wybuchowe idee dla pedagogiki i edukacji (kilka przykładów z moich książek)” wygłosi Pan Profesor Lech Witkowski.
Wydarzenie to zostało zorganizowane przez Wydział Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku oraz Oddział PTP w Białymstoku, w trybie on-line i odbędzie się na platformie Microsoft Teams. Zgłoszenie na wykład wymaga wypełnienia i wysłania formularza, który znajduje się pod linkiem kliknij tutaj, do dnia 27 maja br. Osoby, które zgłoszą swój udział w spotkaniu, 28 maja otrzymają link do wykładu. W przypadku problemów technicznych można kontaktować się z Panem Tomaszem Krynickim pod numerem telefonu 85 745 77 50, lub adresem t.krynicki@uwb.edu.pl
Zapraszamy gorąco do udziału w tym przedsięwzięciu i prosimy o rozpropagowanie informacji na ten temat w środowisku akademickim oraz wśród praktyków, nauczycieli, dyrektorów placówek oświatowych, wychowawców.

Z serdecznym pozdrowieniem,

Prof. dr hab. Agata Cudowska Wiceprzewodnicząca
Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego
Uniwersytet w Białymstoku Wydział Nauk o Edukacji
Koordynator projektu

oraz

Dr hab. Piotr Kostyło, prof. UKW Przewodniczący
Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy Wydział Pedagogiki

Nota biograficzna o Prof. L. Witkowskim

Czytaj dalej...

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnym międzynarodowym webinarium nt. 'Research-based programmes in teacher education: cross-national and Europe-wide perspectives', współorganizowanym przez Wydział Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku, Południowy Uniwersytet Federalny w Rostowie nad Donem (Rosja) oraz Association for Teacher Education in Europe (ATEE). Webinarium odbędzie się 5 maja 2021 roku, w godz. 11:00 - 12:30 na platformie Zoom. Celem webinarium jest dyskusja i wymiana doświadczeń w zakresie problemów, wyzwań, standardów i perspektyw w akademickim kształceniu nauczycieli oraz nawiązywanie partnerstw dydaktyczno-badawczych z przedstawicielami instytucji zajmujących się kształceniem nauczycieli.
Webinarium jest certyfikowane, udział w nim nie wymaga wcześniejszej rejestracji. Język spotkania - angielski i rosyjski.

Program

Czytaj dalej...

Na prośbę Pani Prorektor UwB Profesor Jolanty Muszyńskiej, informujemy że niżej wymienione instytucje oferują wsparcie psychologiczne i psychiczne w ramach NFZ:

Czytaj dalej...

Z radością informujemy, że w serii wydawniczej Edukacja w Dialogu i Perspektywie, tworzonej przez pracowników Zakładu Dydaktyki Ogólnej od 2002 roku i obejmującej 27 tomów, ukazały się trzy kolejne monografie pod redakcją naukową, wydane w Wydawnictwie Uniwersytetu w Białymstoku:

  • Edukacja w przestrzeni społecznej - paradygmaty zmian, (red.) Anna Karpińska, Katarzyna Borawska-Kalbarczyk, Alina Szwarc;
  • Edukacja zorientowana na ucznia i studenta, (red.) Anna Karpińska, Walentyna Wróblewska, Piotr Remża;
  • Nauczyciel we współczesnej rzeczywistości edukacyjnej, (red.) Anna Karpińska, Monika Zińczuk, Karol Kowalczuk.

Książki stanowią pokłosie Augustowskich Spotkań Naukowych organizowanych co dwa lata. Mamy nadzieję na kolejne Spotkanie we wrześniu 2022 roku.

Czytaj dalej...