Poczta UwB Facebook
 

Z radością informujemy, iż ukazała się książka autorstwa Agaty Butarewicz-Głowackiej pt. Mentoring jako metoda wsparcia społecznego. Studium teoretyczno-empiryczne. Niniejsza publikacja podejmuje problematykę mentoringu jako metody wsparcia społecznego. W książce podjęto próbę diagnozy działań opartych na mentoringu społecznym w Polsce, realizowanych w ramach programu Starszy Brat Starsza Siostra, z zastosowaniem strategii badań ilościowo-jakościowych. Praca pogłębia wiedzę naukową z zakresu pedagogicznych efektów działalności mentoringowej w środowisku lokalnym. Książka ta adresowana jest do wszystkich osób zaangażowanych w realizację mentoringu społecznego: mentorów, podopiecznych, koordynatorów wolontariatu i mentoringu, przedstawicieli organizacji zainteresowanych wdrożeniem mentoringu, badaczy zajmujących się tą problematyką, a także profesjonalistów podejmujących działania w systemie edukacji i pomocy społecznej oraz nauczycieli, studentów pedagogiki czy pracy socjalnej.

Czytaj dalej...

SDNS UwB serdecznie zaprasza na spotkanie online w sprawie zasad i trybu rekrutacji do szkół doktorskich w roku akademickim 2021/2022.

Spotkanie odbędzie się 25.06.2021 r. o godz. 17.00 za pośrednictwem platformy Blackbord.

Obowiązuje rejestracja na spotkanie pod adresem: 

szkoladoktorska.ns@uwb.edu.pl

Czytaj dalej...

W dniu 11 czerwca 2021 r. w godzinach 10:00-14:00 odbędzie się druga debata online z cyklu: „Resocjalizacja w czasach pandemii" poświęcona funkcjonowaniu zakładów poprawczych. Organizatorem debaty jest Sekcja Pedagogiki Resocjalizacyjnej KNP PAN (w tym nasi pracownicy: prof. dr hab. Marek Konopczyński i dr hab. Krzysztof Sawicki, prof. UwB).
Link do rejestracji: Zapisy pod linkiem

Komunikat

Czytaj dalej...