Strona główna / Wydział / Współpraca międzynarodowa / Aktualności
Spotkanie informacyjne o dodatkowej rekrutacji na Erasmus+

Serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne dla Studentek/Studentów zainteresowanych wyjazdem na studia zagraniczne w ramach programu Erasmus plus, które odbędzie się 26.10.2020 roku (poniedziałek), w g. 13:30-14:30, przez aplikację do wideokonferencji Zoom.

Program:
1. Powitanie uczestników - dr Marta Kowalczuk-Walędziak, prodziekan ds. współpracy międzynarodowej Wydziału Nauk o Edukacji UwB
2. Informacje wstępne, zasady kwalifikacji - mgr Anna Marta Dziejma, koordynator wydziałowy programu Erasmus plus dla studentów
3. Why should we encourage students to participate in the Erasmus plus programme? (EN)
Prof. Davide Parmigiani (University of Genoa, Włochy)
mgr Marta Kuczyńska (Uniwersytet w Białymstoku), wielokrotna uczestniczka programu Erasmus plus, koordynator wydziałowy w latach 2018-2020
dr Agata Butarewicz-Głowacka (Uniwersytet w Białymstoku), koordynator wydziałowy ds. pracowników
Irene Perales Palomares (to be confirmed)- studentka z Hiszpanii (Uniwersytet w Maladze, Hiszpania) odbywająca studia na Wydziale Nauk o Edukacji UwB w ramach programu Erasmus plus
4. Terminarz i podsumowanie spotkania - mgr Anna Marta Dziejma

Osoby zainteresowane są proszone o potwierdzenie udziału w spotkaniu drogą emailową na adres noe.international@uwb.edu.pl do dnia 25.10.2020r.

Więcej informacji znajduje się w zakładce Erasmus+

GRANT ERASMUS+ KA107 DLA UNIWERSYTETU W BIAŁYMSTOKU

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji - Narodowa Agencja Programu Erasmus+ w Polsce, w drodze konkursu, po raz 6., przyznała Uniwersytetowi w Białymstoku grant Erasmus + KA107 w wysokości 184 445,00 € na realizację działań związanych z wymianą mobilnościową studentów i pracowników UwB z krajami partnerskimi z całego świata.

Realizacja projektu przewidziana na lata 2020–2023 będzie obejmowała wymianę z uczelniami z 20 krajów: Armenii, Białorusi, Gruzji, Rosji, Chile, Ekwadoru, Japonii, Kanady, Kosowa, Kirgistanu, Tajlandii, USA, Ukrainy, Uzbekistanu, Wietnamu, Azerbejdżanu, Bośni i Hercegowiny, Kolumbii, Korei Płd., Maroka. W ramach przyznanych 82 miejsc dofinansowane będą mobilności nauczycieli na prowadzenie zajęć (STA), pracowników na szkolenia (STT), studentów na studia (SMS) i doktorantów na praktyki (SMP).

GRANTY INTERWENCYJNE NAWA

Celem programu Granty Interwencyjne NAWA jest wspieranie współpracy międzynarodowej zespołów badawczych lub mobilności międzynarodowej naukowców, podejmowanej w reakcji na nagłe, ważne, nieprzewidziane zjawiska społeczne, cywilizacyjne i przyrodnicze o konsekwencjach globalnych lub istotnych regionalnie.

Projekty w ramach programu mogą być realizowane przez okres od 3 do 12 miesięcy.

Wnioski w programie mogą składać polskie jednostki szkolnictwa wyższego i nauki. Nabór wniosków jest prowadzony w trybie ciągłym do 31 grudnia 2020 roku lub do wyczerpania budżetu programu.

W ramach programu mogą być finansowane następujące działania:

• koszty wynagrodzeń osób bezpośrednio zaangażowanych w realizację działań w projekcie;
  • koszty pozyskania ekspertyz, opracowań, zlecenia zadań o charakterze badawczym, analitycznym, statystycznym;
  • koszty podróży i utrzymania poniesione w związku z realizacją projektu;
  • koszty zakupu pozostałych towarów i usług niezbędnych do realizacji projektu.

Więcej informacji na stronie Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej.

PARTNERSTWA STRATEGICZNE - DODATKOWY NABÓR

Komisja Europejska ogłosiła dodatkowy konkurs wniosków o dofinansowanie projektów typu „Partnerstwa strategiczne” dla szkolnictwa wyższego, dotyczących gotowości do prowadzenia edukacji cyfrowej (Partnerships for Digital Education Readiness).

Termin składania wniosków 29 października 2020 r. godz. 12:00

Projekty mogą trwać od 12 do 24 miesięcy i muszą się rozpocząć między 1 marca a 30 czerwca 2021 r.

Szczegółowe informacje znajdują się w Corrigendum do Przewodnika po programie Erasmus+ na rok 2020 na stronie KE.