Facebook
 
Pracownicy Wydziału uczestniczyli w The 9th International Conference on the Educational Legacy of Janusz Korczak Commemorating the 30th Anniversary of the Convention on the Rights of the Child w Tel Avivie

Na zaproszenie Batii Gilad (Conference Director) i Aviego Tsur (Korczak Education Center)

dr hab. Wioleta Danilewicz, prof. UwB, dr hab. Alicja Korzeniecka – Bondar, dr hab. Tomasz Sosnowski i dr Tomasz Prymak uczestniczyli w międzynarodowej konferencji pt. „School of Life in the twenty-first century. Trends, Challenges and Initiatives in Educating for a culture of rights in light with Janusz Korczak’s humanistic thoughts”. Konferencja gromadziła badaczy i praktyków, z czternastu krajów, zajmujących się ideami Janusza Korczaka oraz ich współczesnym odczytaniem.

W trakcie konferencji uczestniczyli, na zaproszenie Ministerstwa Edukacji reprezentowanego przez Yossiego Michala, w wyjeździe studyjnym do szkół w Tel Avivie: Ankori Studio High School oraz Yadlin Elementary School in Rishon Lezion. Celem wyjazdu było zapoznanie uczestników konferencji z modelami edukacyjnymi w szkołach podstawowych i średnich nastawionych na promowanie kultury praw dzieci i młodzieży poprzez dyskurs i działania realizowane zgodnie z ideami Janusza Korczaka. Ponadto w programie było spotkanie z panią Liel Even Zohar, przewodniczącą Miejskiego Komitetu ds. Promocji Statusu Dziecka w Rishon Lezion.

Ważnym wydarzeniem konferencji było wręczenie przez Marka Michalaka (Przewodniczącego Kapituły Orderu Uśmiechu) i Batię Gilad „Orderu Uśmiechu” uświetnione koncertem Sejneńskiej Kapeli Klezmerskiej. Kawalerem Orderu Uśmiechu została Galit Mor Wygodzki, sędzia z Izraela.

Ostatniego dnia odbyło się uroczyste otwarcie Korczak Education Center w Hadassach Neurim Youth Village, którego celem jest działanie, w duchu idei wypracowanych przez Janusza Korczaka i Stefę Wilczyńska na rzecz rozwoju dzieci i młodzieży.

W trakcie wyjazdu podjęto starania o podpisanie umowy o współpracę z Tel Aviv Univeristy oraz sfinalizowano ustalenia w sprawie umowy w ramach programu Erasmus + z University of Patras, Grecja.

 

powrót