Poczta UwB Facebook
 

„Smaki Podlasia” na START

Spektakl pt. „Smaki Podlasia”, przygotowany przez Studenckie Koło Teatralne StuKoT z Uniwersytetu w Białymstoku, weźmie udział w VII Festiwalu Teatrów Studenckich START 2021. W tym roku wydarzenie odbędzie się online. StuKoT właśnie nagrał swoje konkursowe przedstawienie, które na początku czerwca ocenią jurorzy.  

Festiwal Teatrów Studenckich START organizowany jest od 2014 roku przez Stowarzyszenie Międzynarodowych Inicjatyw Kulturalnych. W tym roku organizatorzy zakwalifikowali do konkursu głównego 10 spektakli. Wśród nich - „Smaki Podlasia”.

Czytaj dalej...

W poniedziałek (12 kwietnia 2021 r.) na naszym Wydziale rozpoczęły się szkolenia online w ramach staży dla pracowników naukowo-dydaktycznych uczelni ukraińskich nt. “Działalność dydaktyczno-badawcza we współczesnym uniwersytecie: wyzwania, przykłady rozwiązań, perspektywy”. W programie bierze udział ponad 150 wykładowców z 38 uczelni wyższych Ukrainy. Wykład inaugurujący staże wygłosił prof. dr hab. Mirosław Sobecki, Dziekan Wydziału Nauk o Edukacji, który przedstawił zagadnienie komunikacji międzykulturowej z perspektywy pedagogicznej. W toku kolejnych spotkań uczestnicy szkolenia będą doskonalić kompetencje w zakresie stosowania różnorodnych metod i form pracy ze studentami (np., trening twórczego myślenia, praca metodą tutorską, narzędzia interaktywne online) oraz wzbogacać warsztat badawczy w zakresie m.in. pisania artykułów naukowych oraz pozyskiwania grantów na badania. Program koordynuje dr Marta Kowalczuk-Walędziak - prodziekan Wydziału Nauk o Edukacji ds. współpracy międzynarodowej.

Czytaj dalej...

W dniu 31 marca 2021 roku odbyło się pierwsze spotkanie koordynatorów nowego projektu Erasmus+ pt. MELINC - Training Teachers for Inclusion in Mongolia. Projekt jest koordynowany przez prof. Gracienne Lauwers z Vrije Universiteit Brussel (Belgia). W projekcie biorą udział pracownicy Wydziału Nauk o Edukacji (dr hab. B. Mirucka, dr hab. W. Danilewicz, prof. UwB, dr U. Bielecka, dr M. Kowalczuk-Walędziak) i Wydziału Prawa (dr hab. I. Kraśnicka, dr Anna Drabarz, mgr Wojciech Zoń). Celem tego spotkania była dyskusja celów i założeń projektu, jego organizacji i przebiegu w kolejnych latach, a także podziału zadań pomiędzy partnerami projektowymi. Wydział Nauk o Edukacji reprezentowała dr Marta Kowalczuk-Walędziak, która pełni funkcję eksperta ds. kształcenia nauczycieli w tym projekcie.

Czytaj dalej...

Aktualna oferta edukacyjna, mnóstwo ciekawostek o uczelni, Białymstoku i regionie, do tego filmowe niespodzianki, a wśród nich bajkowa podróż po kampusie w towarzystwie Krystyny Czubówny. Takie są Wirtualne Dni Otwarte, które właśnie rozpoczynają się na Uniwersytecie w Białymstoku. Zostały przygotowane specjalnie dla kandydatów na studia.

- Z powodu epidemii i obostrzeń nie możemy organizować tradycyjnych dni otwartych. Dlatego serdecznie zapraszamy tegorocznych maturzystów i wszystkich kandydatów na spotkanie online! Ruszają Wirtualne Dni Otwarte. To najważniejsze informacje w jednym miejscu. Przyszli studenci znajdą tu pełną ofertę edukacyjną UwB, zasady rekrutacji, mnóstwo ciekawostek – także filmowych - o uczelni, Białymstoku i regionie – mówi Agnieszka Jabłońska-Perkowska, kierownik Działu Promocji Uniwersytetu w Białymstoku.

Na początek niespodzianka. Najbardziej rozpoznawalny głos w Polsce – lektorka i dziennikarka Krystyna Czubówna zabierze wszystkich w filmową podróż do kampusu UwB, do królestwa nauk ścisłych i przyrodniczych: biologii, chemii, fizyki, matematyki i informatyki. To tutaj, wśród drzew i krzewów, stoją okazałe gmachy ze stali, betonu i szkła. Łączy je spękana kula, a nieopodal widać Obserwatorium z Planetarium.


Ale Uniwersytet w Białymstoku to nie tylko nauki ścisłe i przyrodnicze. To także szeroka oferta nauk humanistycznych i społecznych: od filologii, historii i pedagogiki, po ekonomię, socjologię i prawo.

Największa podlaska uczelnia oferuje w sumie ponad 30 kierunków. Wszystkie zostały przedstawione w ramach Wirtualnych Dni Otwartych. Kandydaci dowiedzą się, czego nauczą się na wymarzonym kierunku i gdzie mogą po nim pracować.


Wystarczy wejść na stronę internetową
https://uwb.edu.pl/wdo


WDO to także prosta i przejrzysta rekrutacja krok po kroku – czyli jak znaleźć, a później zarejestrować się na wymarzone studia oraz mnóstwo informacji o uczelni, mieście i regionie. W końcu Białystok to idealne miejsce do studiowania.

Wirtualne Dni Otwarte będą dostępne do końca rekrutacji. Co ważne, strona będzie aktualizowana. Pojawią się kolejne informacje i ciekawostki.

- Tegorocznych maturzystów zaprosimy wkrótce na „Maturalną Niezapominajkę”. W przygotowaniach do egzaminu dojrzałości pomogą im naukowcy UwB. Akcja: Wirtualne Dni Otwarte będzie prowadzona równolegle na Facebooku, dlatego warto śledzić także fanpage UwB. Już niedługo zaprosimy wszystkich chętnych do grupy: Rekrutacja na UwB. Będzie można też spędzić tydzień z naukami ścisłymi, przyrodniczymi, humanistycznymi i społecznymi – informuje Agnieszka Grajewska, kierownik Uniwersyteckiego Centrum Rekrutacji.
Uniwersytet w Białymstoku to największa uczelnia w północno-wschodniej Polsce. Obecnie kształci ponad dziewięć tysięcy studentów, doktorantów i słuchaczy studiów podyplomowych.

Czytaj dalej...

W dniu 23 marca o godzinie 16.30 odbył się wykład online, podczas którego jeden z najlepszych polskich psychiatrów prof. dr hab. n. med. Bogdan de Barbaro odpowiedział na jedno z najczęściej zadawanych obecnie pytań: jak przetrwać pandemie?

Rozmawiali z nim dr hab. Krzysztof Korotkich - prorektor ds. kształcenia UwB, dr hab. Tomasz Bajkowski, prof. UwB - prodziekan ds. dydaktyki Wydziału Nauk o Edukacji oraz mgr Mariola Wojtkiewicz z Zakładu Edukacji Artystycznej Katedry Pedagogiki Specjalnej i Działań Twórczych.

Pomysł spotkania wyłonił się z potrzeby wsparcia zarówno kadry naukowo-dydaktycznej uczelni jak i studentów borykających się ze skutkami zdalnej edukacji jakimi są m.in. trudności z koncentracją w wyniku wielogodzinnej pracy przed ekranem, problem oddzielenia pracy od prywatności czy rosnący poziom stresu i niepokoju.

Szanowni Państwo,

na prośbę osób, które nie mogły uczestniczyć w czasie rzeczywistym w wykładzie Pana Prof. Bogdana de Barbaro pt. „Jak przetrwać pandemie", który odbył się 23.03.2021 r., za zgodą Profesora, udostępniamy link do nagrania dla pracowników oraz studentów UwB.

Czytaj dalej...

OSTATNIE POŻEGNANIE

Z wielkim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

Prof. dr hab. Jolanty Brach – Czainy

zm. 16.03.2021

 

wybitnej filozofki i feministki

badaczki estetyki, filozofii istnienia, filozofii sztuki i problematyki gender

członkini Komitetu Nauk o Kulturze Polskiej Akademii Nauk

wieloletniej wykładowczyni naszego Wydziału nauczającej teorii kultury, teorii sztuki i estetyki

kierowniczki Zakładu Kulturoznawstwa i przewodniczki dla kilku pokoleń jego pracowników

promotorki przewodów doktorskich

autorki licznych wybitnych książek, w tym: Estetyka pragnień (1988), Szczeliny istnienia (1992), Błony umysłu (2003)

osoby niestrudzenie walczącej o prawa kobiet, dyskryminowanych mniejszości, zwierząt i ludzi do bycia ludźmi w odhumanizowanym świecie

miłośniczki kotów i medytacji

 

Wszystkim Bliskim Pani Profesor składamy najgłębsze wyrazy współczucia

Dziekan i cała społeczność Wydziału Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku

Czytaj dalej...

Szanowni Państwo, 

serdecznie zapraszamy na spotkanie online w sprawie zasad i trybu rekrutacji do szkół doktorskich w roku akademickim 2021/2022.

Spotkanie odbędzie się 19.03.2021 r. o godz. 17.00 za pośrednictwem platformy Blackbord.

Obowiązuje rejestracja na spotkanie pod adresem: 
szkoladoktorska.ns@uwb.edu.pl

Czytaj dalej...

Serdecznie zapraszamy do udziału w trzech międzynarodowych webinariach organizowanych przez Wydział Nauk o Edukacji, których gośćmi specjalnymi będą wykładowcy uniwersytetów, z którymi w semestrze zimowym 2020/2021 zostały podpisane umowy o współpracy bilateralnej, tj. Uniwersytet w Quinnipiac, Południowy Federalny Uniwersytet w Rostowie nad Donem, Uniwersytet w Sarajewie.

Pierwsze webinarium odbędzie się 19 marca 2021 r. w godz. 15:00-16:30 (CET) za pośrednictwem platformy ZOOM. Wykład nt. The Arts in the Classroom: Exposure, Connection and Integration wygłosi Assoc. Prof. Alex Novak Foster z Uniwersytetu w Quinnipiac (Stany Zjednoczone). Spotkanie jest bezpłatne, rejestracja do 17 marca 2021 r. na adres email: magdalena.bartoszewicz@uwb.edu.pl. Link do spotkania zostanie przesłany zarejestrowanym osobom 18 marca 2021 r.

Czytaj dalej...

Jeżeli lubisz pracę z dziećmi i młodzieżą oraz chcesz pracować w najnowocześniejszym i największym Muzeum we wschodniej Polsce – Muzeum Pamięci Sybiru poszukuje edukatorów do prowadzenia zajęć edukacyjnych dla grup szkolnych i przedszkolnych. Wyślij nam swoje CV na adres: rekrutacja@sybir.bialystok.pl do 31.03.2021 r.


Informujemy, że zastrzegamy sobie prawo odpowiedzi tylko na wybrane oferty.

Prosimy o umieszczenie w zgłoszeniach klauzuli:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Muzeum Pamięci Sybiru dla potrzeb niezbędnych do realizacji bieżącej rekrutacji, zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO).

Czytaj dalej...

Strona:     1  2  3  4  5  >  >>